بیوگرافی کشیش محمد جلیل سپهر

من در روز ۲۳ مارچ ۱۹۵۹ در شهر کوچک و مذهبیِ سبزوار در قلب کویر خراسان به‌دنیا آمدم.  در هشت سالگی، پدرم که معلم بود به شهر مشهد منتقل شد و من هم همراه خانواده به مشهد رفتم. مشهد شهری مذهبی بود و من تا سن ۱۷ سالگی به‌سرعت در مذهب رشد کردم.  در سال ۱۹۷۸، یعنی یک سال قبل از انقلاب، به مسیح ایمان آوردم. یک سال بعد در کلیسای جماعت ربانی تهران تعمید آب گرفتم. با همسرم هما در یک کنفرانس مسیحی آشنا شدم و با ایشان ازدواج کردم و حاصل این ازدواج یک دختر بنام آنیتا و یک پسر به نام آروین می باشد. در واقع قسمت اعظم وقت من صرفِ دادن مشورت از طریق تلفن می‌شود. پس از برنامه‌های تلویزیونی مسیحی، مردم تماس می‌گیرند و من با آنها دعا می‌کنم و به کمک روح‌القدس مشاوره می‌دهم. در حال حاضر در مرکز آمریکا مشغول خدمت به دو کلیسای ایرانی هستم، یکی در شهر "تولسا" و دیگری در شهر "اوکلاهاما‌سیتی". در برنامه‌های تلویزیونی مسیحی فارسی‌زبان نیز موعظه می‌کنم. همچنین سعی کرده‌ام خدمتم را تنها به ایرانی‌ها محدود نکنم، بلکه به کشورهای امریکای لاتین نیز سفر می‌کنم و مخصوصاً برای جوانان کلیساها در این کشورها صحبت می‌کنم. ضمناً هر از گاه شعر و سرود و مقالاتی نیز می‌نویسم، و در زمینه مسائل خانوادگی و اختلافات زناشویی هم مشاوره می‌دهم.

Feb/04/2016 عمومی 11178 بازدید  

نظرات کاربران

  • نظر رضا رضايي

    درود برشما برادر عزيز از من سوال شده: شما كه اطلاع داشتي اگر از مسلماني به مسحيت تغيير دين دهي مرتد هستي و مجازاتش مرگ هست پس چرا انجام دادي!؟ لطفا از دو بعد يك بعد روحاني و مرتبط با كتاب مقدس و يك بعد انساني و مواجه با قانون تشريح فرماييد سپاس

  • نظر فاریض

    سلام بنده یک سوال دارم و آن این است که آیا در مسیحیت به زندگی اجتماعی در چه حدی اهمیت داده شده است؟ و اصول سبک زندگی در مسیحیت چیست؟


ارسال نظر