درود بر شما پدر ورژ و تمامی زحمت کشان. من حدود یک سال هست که خوشبختانه به عیسی مسیح ایمان آوردم و وجود مقدس روح القدوس رو حس میکنم،اما مسئله ای که یک مدت ذهن من رو درگیر کرده اینه که عقاید من و شرایطم به فرقه پروتستان نزدیک تر هست،مثلا کلام خدا در بالاترین مرتبه قرار داره و یا اینکه من در ایرانم که اصلا امکان کلیسا رفتن وجود نداره و متاسفانه تا الان حتی رنگ کلیسا رو هم ندیدم و با اینکه قلبا مسیحی شدم اما غسل تعمید نگرفتم به دلیل اینکه اصلا امکانش وجود نداره. الآن از شما می خوام که نظر خودتون رو بگید و خب از اونجایی که شما متأهل هستید حدس می زنم از فرقه پروتستان باشید. میشه لطف کنید عقاید پروتستان رو بیشتر برام شرح بدید؟ و اگر تمایل داشتید چون این سؤال جنبه شخصی و حاشیه ای و فرقه ای هست می تونید اون رو داخل وبساید قرار ندید و فقط پاسختون رو به جیمیلم ارسال کنید؟ خیلی از شما ممنونم،باور کنید جز شما و همین وبسایت هیچکسی رو ندارم که سؤالاتم رو ازش بپرسم و هر بار هم 2-3 روز و بعضی وقتا حتی بیشتر با علاقه پیگیری میکنم ببینم که پاسخی از شما برای سوالاتم داده شده یا نه؟ در جلال پدر و مسیح باشید،آمین

دوست بسیار عزیز سلام و شبتون به خیر،

بنده خود را یک مسیحی پیرو مسیح می دانم که کلام خدا برای بنده معیار معتبری است برای ایمان و اعمال من و با توجه به اینکه در کتاب مقدس هیچ اشاره ای به فرقه خاصی نشده، بنده نیز خود را متعلق به هیچ فرقه نمی دانم و همه برادران و خواهران خود را که در کلیساهای مختلف دنیا هستند و به کلام خدا به عنوان الهام خدا و معیار معتبر برای ایمان و عمل خود باور دارند و خدای واحدی را که در سه شخص پدر و پسر و روح القدس به پری ساکن می باشد و به عیسی مسیح به عنوان خدای مجسم ایمان دارند و مخصوصاً اعتقادنامه نیقیه را می پذیرند، با وچود اختلافات کوچک اعتقادی عضوی از خانواده خدا می دانم و خود را متعلق به آنها می دانم، همانگونه که در یک خانواده همه به یک نوع فکر نمی کنند اما تحت پدری یک پدر واحد با هم در خانه با محبت و یکدلی و اتحاد زندگی می کنند.

برای شناخت تفاوتهای میان پروتستانها و کاتولیکها و ارتدوکسها، شما را تشویق می کنم که به لینکهای زیر در وب سایت پرپاسخ برای مطالعات وسیع تر مراجعه فرمایید:

http://www.porpasokh.com/Content/Question/36655b98-1abb-441f-bb9f-0e872ef2b1c2

و لینک دوم:

http://www.porpasokh.com/Content/Question/728fb3a1-ae2a-4331-80ec-bf32b25bd03e

و لینک سوم:

http://www.porpasokh.com/Content/Question/490b851c-c472-4e85-9824-1b763552aac7

و لینک چهارم:

http://www.porpasokh.com/Content/Question/10909900-46be-49c1-8447-1c59fd44e514

در ضمن جهت اطلاع شما، برای بنده مشکلی نیست که پاسخ شما در وب سایت درج شود

موفق باشید.

 

May/27/2019 مشتاقان انجیل کشیش ورژ باباخانی 176 بازدید 2  

نظرات کاربران


ارسال نظر