با سلام و درود در کتاب پیدایش باب 17 ایه 20 خداوند به ابراهیم درباره اسماعیل وعده می دهد که او را پدر 12 رهبر خواهد کرد. آیا این 12 رهبر اشاره به 12 امام نیست؟

در آیه ای که در سؤالتان قید کرده اید می بایست توجه داشته باشید که در متن آیه اشاره به این می کند که از این دوازده رهبر، قومی بزرگ از اسماعیل پدید خواهد آمد. پس همانگونه که یعقوب 12 فرزند داشت و از این فرزندان قوم اسرائیل به وجود آمد و نجات دهنده جهان، عیسی مسیح از این میان این قوم ظهور کرد. از اسماعیل نیز دوازده فرزند بدنیا آمد و او نیز قومی بزرگ شد. اما باید در نظر داشته باشید که در اینکه قومی که از اسماعیل بدنیا آمد، آیا اعراب بوده اند یا خیر در میان دانشمندان اختلاف نظر هست و بسیاری از آنها معتقدند قوم عرب از اسماعیل نبوده اند و اسماعیل جد اعراب نبوده است! در ضمن در باره اسماعیل و فرزندان او پیشگویی دیگری نیز وجود دارد که خواهش می کنم به آن نیز توجه کنید: " " او(یعنی اسماعیل) مردی همچون خر وحشی خواهد بود! دست او بر ضد همه، و دست همه بر ضد او خواهد بود، و او جدا از همه برادران خویش ساکن خواهد بود." (پیدایش 16: 12)

مسلما" نقشه نجات بشریت به وسیله یک قوم پدید آمد و آن قوم اسرائیل بود. همه انبیاء از یعقوب تا عیسی مسیح از همین قوم ظهور کرده اند و هیچ پیغمبری خارج از قوم اسرائیل نبوده است. در ضمن عیسی مسیح نقشه کامل نجات را عملی ساخت و نیازی به امامان و پیامبران بعد از عیسی مسیح وجود ندارد.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، شما را تشویق می کنم که مقالات ما در قسمت پاسخ به اسلام در وب سایت پرپاسخ را به دقت مطالعه کنید.

با تشکر فراوان از سؤالتان،

کشیش ورژ باباخانی

Oct/08/2017 پاسخ به اسلام کشیش ورژ باباخانی 332 بازدید 0  

نظرات کاربران


ارسال نظر