کشیش ورژ باباخانی عزیز. سلام خسته نباشید. سؤال من این هست که اگر شخصی (پس از ایمان) مرتکب گناهان بزرگی مانند قتل، آدم کشی، زنا،و دزدی و از این قبیل بشود و بعد بشدت ملزم شده پشیمان بشود و از خداوند طلب بخشش داشته باشد. آیا بر طبق کتاب مقدس برای همچنین اشخاصی بخششی وجود دارد یا خیر؟

دوست بسیار عزیزم سلام و روزتون به خیر و خوشی،

پاسخ به سؤالی که شما کرده اید چند جنبه دارد:

1- جنبه روحانی و الهی

2- جنبه قضایی یا قانونی و اجتماعی

3- جنبه شخصی مسئله

از دیدگاه جنبه روحانی و الهی هر گناهکاری با هر زمینه و عملی که انجام داده، اگر قلبا" و صمیمانه توبه کند و به عیسی مسیح بعنوان تنها قربانی و راه حل گناهانش ایمان آورد و گناهش را ترک کند و زندگی مقدسی را پیشه کند، خدا او را در مسیح می بخشد و وارث حیات جاویدان خواهد شد.

از دیدگاه قضایی یا قانونی واجتماعی چنین شخصی حتما" و صد در صد می بایست جریمه ای را که مقامات قضایی برای خطای ایشان در نظر می گیرند بپذیرند و تحمل کنند از اعدام گرفته تا جریمه نقدی.

از دیدگاه شخصی مسئله، کتاب مقدس کاملا" واضح به ما نشان می دهد که با اینکه خدا ما را می بخشد اما نتیجه و عواقب گناه خود را متحمل خواهیم شد. داود پیامبر پس از عمل گناه آلود خود در زنا با زن همسایه و به قتل رساندن شوهر آن زن، اگرچه توبه کرد و کاملا" پشیمان شد و از طریق قربانی ای که کرد بخشیده شد، اما نتایج و عواقب عمل گناه آلود خود را در زندگی خود دید. برای اطلاع بیشتر شما را تشویق می کنم که داستان زندگی داود را در کتاب اول سموئیل در کتاب مقدس دنبال کنید.

با تشکر و محبت مسیحایی،

کشیش ورژ باباخانی

May/08/2018 سؤالات رایج کشیش ورژ باباخانی 224 بازدید 0  

نظرات کاربران


ارسال نظر