پرسش امروز من درباره دین یهودیت است، من پژوهش های بسیاری درباره این دین و دیگر دین ها انجام دادم، و اگر خداوند بخواهد می خواهم وارد دین یهودیت بشوم، ولی برای من کشورم بسیار اهمیت دارد، من نخست خود را ایرانی می دانم سپس یهودی، و دیدگاه های حاخام ها را درباره قوم در تبعید رو قبول ندارم ( برپایه پژوهش ها و برداشت های من این موضوع بسیار متفاوت تر از آن است که آن ها در تلاش اند تا به دیگران نشان دهند) ، آن ها می گویند ایرانی یهودی یا غیره نداریم و یهودیان یک ملت و دارای کشوری به نام اسرائیل هستند که من این دیدگاه رو قبول ندارم، می خواستم بدونم آیا سخنی که حاخام های دین یهودیت می گویند درست است؟ چطور می توانم هم ایرانی یا هر کشور دیگر یا حتی دو تابعیتی باشم و هم یهودی؟ خواهش می کنم کمکم کنید، راستی برای پرسش درباره ی دین یهودیت، تارنمای پارسی مانند تارنمای شما هست یا نه؟ اگر هست خواهش می کنم معرفی کنید، اگر هم انگلیسی بود ایرادی ندارد بسیار سپاسگزار می شوم معرفی کنید؟

مذهب یهود، برخلاف مذاهب دیگر تلاش فعالی برای گسترش ایمان خود به عمل نمی آورد و مختص قوم یهود می باشد. البته در عهدعتیق شاهد این مسئله هستیم که بعضی از اقوام دیگر به این ایمان پیوستند، اما تعداد آنان بسیار کم بود. مسلماً محدوده جغرافیایی این مذهب کشور اسرائیل می باشد و بنده متأسفانه با هیچ تارنمای پارسی زبان در باره  دین یهود آشنایی ندارم.

در زیر لینکی از یک وب سایت که 50 وب سایت مربوط به مذهب و نوع زندگی یهودیان را به زبان انگیسی ارائه می دهد را ارسال می نمایم:

https://www.jweekly.com/2000/12/08/50-top-jewish-web-sites-the-jewish-internet-is-growing-up-which-is-a-mixed/

Jun/28/2019 سؤالات رایج کشیش ورژ باباخانی 60 بازدید 0  

نظرات کاربران


ارسال نظر