روند پیدایش انسان در کتاب مقدس به هیچ شکلی با شواهدی که از بودن انسان خردورز بر روی زمین وجود دارد هم خوانی ندارد.. پاسخ شما به این مسئله چیست؟

 در علوم زیست شناسی و زمین شناسی آراء متفاوت در باره پیدایش انسان وجود دارد. باید توجه داشته باشید که علوم به هیچ عنوان به طور قطع و صد در صد داستان پیدایش انسان در کتاب مقدس را رد نکرده و حتی در بسیاری از موارد با آن همگام است. همه دوره های زمین شناسی که در علوم برای آفرینش زمین و پس از آن انسان به آن اشاره شده با داستان خلقت هماهنگی و همخوانی کامل دارد و در ضمن علومی که ما به آن اشاره می کنیم، هر روزه و حتی هر لحظه در حال تکامل و کشف حقایق جدیدتر است و جالب اینجاست که به شما بگویم که هر چه علوم کشفیات جدیدتری را به دست می آورد، متوجه دقت کتاب مقدس و گزارش آن می شود و بسیاری از دانشمندان از حقایقی که در کتاب مقدس در باره دقت علمی آنها مشاهده می کنند، در حیرت هستند. در ضمن باید توجه داشته باشیم که کتاب مقدس درک امور علمی را به انسان محول کرده و هدفش بیان امور زیست شناسی و علم فیزیک و دیگر علوم نیست و کشف این امور به عهده انسان است و هدف کتاب مقدس نجات بشر از گناهانش واصلاح رابطه انسان با خدا و با دیگر انسانها می باشد. اما نباید فراموش کرد که کتاب مقدس به هیچ عنوان با علوم ضدیت ندارد و در جهت مخالف آن حرکت نمی کند.

برای درک بیشتر این مطلب به مقالات متعددی که در این زمینه در وب سایت پرپاسخ دات کام وجود دارد مراجعه کنید و آنها را به دقت مطاللعه کنید.

پاسخ از: کشیش ورژ باباخانی

Nov/06/2017 کتاب مقدس کشیش ورژ باباخانی 271 بازدید 1  

نظرات کاربران

  • نظر ت ایرانی

    از وقتی که برای پاسخ گذاشتید بسیار سپاسگزارم


ارسال نظر