در رابطه با الوهیت مسیح: اگه ایشان ذات الهی داشته باشد و در مقام خدایی باشد، در این صورت باید از همه چی و حتی عالم غیب هم خبر داشته باشد. پس چرا وقتی که به سوی درخت انجیر رفت نمیدونست که میوه داره یا نه بعد که دید ثمر نداره اونو نفرین کرد . یا اینکه من در کتاب مقدس صوتی متی که دانلود کردم توش عیسی رو پیامبر خطاب میکرد . * در ضمن روح خدا روحی نامتناهی و نامحدوده و جسم آدمی محدوده . پس چطور میشه روح نامحدود خدا توی جسم محدود ادمی جا بگیره . مثل این میمونه که بخوایم 10 لیتر اب رو توی یه ظرف 2 لیتری بریزم . که نمیشه !!

عیسی مسیح در عین حال خدای کامل و انسان کامل بود. او گاهی با جنبه بشری خود با مسائلی برخورد می کرد و گاهی با جنبه الهی خود. او در ضمن اینکه می توانست روی آب راه برود ولی تشنه نیز می شد. در ضمن اینکه باد و طوفان را نهیب می داد و به عنوان خدای مسلط بر طبیعت آن را آرام می ساخت، گاهی خسته نیز می شد. و این زیبایی طبیعت الهی و انسانی عیسی مسیح بود. او در ضمن اینکه ایلعاذر را از مردگان زنده کرد و برخیزانید، بخاطر مرگ دوست نزدیکش یعنی همان ایلعاذر به عنوان یک انسان کامل همدردی کرد و گریست!

در باره اینکه سؤال کرده اید چگونه ممکن است که پسر خدا که هم ذات با خداست می تواند در جسم بشری که محدود است ساکن شود، باید بگویم که خدا قادر مطلق است و قادر به انجام هر کاری می باشد و او را نمی شود محدود کرد. در ضمن اینکه خدا انسان شده و در میان ما راه رفته نمی توان با آب چند لیتری در یک محفظه مقایسه کرد. چون دنیای روحانی با اندازه گیری بشری کاملا" متفاوت است. همانگونه که مطلع هستید، خدا همه جا حاضر است و خدا در ضمن اینکه در عیسی مسیح انسان شد، کاملا" در تمامی جهان نیز حضور داشت و بر آن حکومت می کرد. این رازی است که در شخصیت الهی عیسی مسیح وجود دارد. درک ذات الهی برای بشر محدود امری غیرممکن است و تنها به مکاشفه الهی نیاز دارد و خدا در کلامش خود را برای ما اینچنین مکاشفه کرده است.

اینکه عیسی مسیح، پیامبر نیز نامیده شده، هیچ مغایرتی با الوهیت او ندارد. چون او برای بشر پیام آورده بود و در واقع او نه فقط خدا و پسر خدا بود، بلکه پیامبر و استاد و نجات دهنده و شفیع و... بسیاری القاب دیگر نیز بر خود گرفته است.

در محبت مسیحایی،

کشیش ورژ باباخانی

Jun/03/2018 عیسی مسیح کشیش ورژ باباخانی 203 بازدید 0  

نظرات کاربران


ارسال نظر