سلام دوست عزیز,آقای کشیش ورژ ,شما در پاسخ من به باب 42 اشعیا گفتید که آیا لعنت هایی را که شامل قیدار می شود مرتبط با حضرت محمد می دانید یانه؟همچنین از من سؤال کردید که آیا کتاب مقدس راتحریف شده می دانید یانه ؟برادر عزیز ,بنده با شما ارتباط برقرار کردم تا از شما سؤال کنم ,نه اینکه به سؤالات شما پاسخ بدهم.من نمیخواهم درباره ی نظرات واعتقادات خودم حرفی بزنم ,من فقط میخواهم نظر شما را بدانم.ولی با این حال به سؤالاتتان جواب میدهم.من نگفتم که قیدار مرتبط با حضرت محمد است ,من فقط گفتم که قیدار چه ربطی به حضرت عیسی دارد؟درباره ی کتاب مقدس هم من از برهان خلف استفاده میکنم.یعنی فرض میکنم کتاب مقدس تحریف نشده است وبا این فرض شروع میکنم به بحث کردن.اگر در طول بحث چیزی خلاف این فرض دیده شد که متوجه میشویم فرضمان اشتباه بوده واگر چیزی خلاف فرضمان مشاهده نشد ,به این نتیجه میرسیم که فرضمان درست بوده.شما گفتید که کتاب مقدس یا به طور کامل تحریف شده ویا به طور کامل تحریف نشده.یک مورد سومی هم وجود دارد که شما به آن اشاره نکردید وآن هم این است که ممکن است بعضی از مطالب آن تحریف شده باشد وبعضی از مطالب آن تحریف نشده باشد.شما به باب ها وآیاتی از عهد عتیق که درباره مسیح است اشاره نمودیدکه بنده همه ی این باب ها را خوانده ام ,اما نیخواهم درباره ی این باب ها اظهار نظر کنم.البته درباره ی این باب ها مرتبا از علمای اسلام سؤال میکنم. شما گفتید که من میخواهم از کتاب مقدس آیه ای بیابم که آنرا به زور به حضرت محمد بچسبانم که بنده چنین تلاشی نکردم ,من فقط میخواهم بدانم ربط این آیات با مسیح چیست؟شما گفتید منظور از رسول کر وکور مسیح است که چشمان خود را برروی تمام اعمال وحرفهای پوچ مردم ورهبران مذهبی زمان خود بست که من هم همین را میخواستم بدانم.من فقط میخواستم بدانم که تفسیر شما از این رسول کر وکور کیست که متوجه منظورتان شدم ودیگر هم نیازی نیست که به بقیه پیشگویی هایی که درباره مسیح شده مراجعه کنم.از شما ممنون میشوم که نظر خود را درباره ی آیه 21 باب 42 اشعیا هم بگویید.این آیه میگوید که خداوند از صداقت او بهرمند است ,زیرا شریعت را عظیم وعزیز گردانیده است.همانطور که میدانید شریعت یعنی دین ومسیحیان میگویند که در مسیحیت چیزی به نام دین وجود ندارد ومی گویند مسیح دین را کنار زده وگفته از راه دین نمیشود به خدا رسید.پس این آیه چگونه میشود که به مسیح مربوط باشد؟

دوست بسیار عزیزم سلامی مجدد،

در پاسخ به آنچه اظهار داشته اید: این ما نیستیم که تعیین می کنیم کدام قسمتها تحریف شده یا تحریف نشده یا اصلا تحریف نشده یا کاملاً تحریف شده!!! در واقع سندیت اسناد تاریخی کتاب مقدس و نیز رشته ای که در الاهیات مسیحی وجود دارد (به نام نقد تاریخی، ادبی و نقد نسخ کتاب مقدس) مشخص می کند که کتاب مقدس معتبرترین کتاب تاریخ است!!!

در ضمن ما مسیحیان به هیچ عنوان اعتقاد نداریم که مسیحیت یک دین یا مذهب نیست. متأسفانه بعضی از مسیحیان جهت تأکید بر داشتن رابطه زنده با خدا، اینگونه به افراط کشانده می شوند که ابراز می دارند که مسیحیت یک دین نیست و شریعتی ندارد، در حالی که به هیچ عنوان چنین نیست. مسیحیت مذهب و دین می باشد و دارای شریعت نیز می باشد که به شریعت مسیح در عهد جدید معروف است. پس به این ترتیب اشعیاء 42: 21 نیز پاسخ داده شده است.

شاد و کامیاب باشید،

کشیش ورژ باباخانی

 

Feb/27/2019 پاسخ به اسلام کشیش ورژ باباخانی 9 بازدید 0  

نظرات کاربران


ارسال نظر