چرا با وجود عالی بودن دین مسیحیت می بینیم که پیروان مسیحیت گناهان زیادی می کنن؟ مثلاً فیلمهای که ترویج بی بند و باری و خیانت و فقط به فکر لذت بردن از دنیا و فقط به فکر خود بودن، و فیلمهای مستهجن رو کسانی میسازن که باور به مسیحیت دارند،یا طلاقها و خیانت ها و زناکاریهای زندگی واقعی که در کشورهای مسیحی هست، یا مثلا آمریکا به ویتنام و عراق و ... حمله میکنه، و گناهان دیگه...؟ حالا سؤالی که به ذهن من می رسه اینه؛ مگر نه اینکه هر که به مسیح ایمان بیاره و به فدا شدن او و وجود روح القدس ایمان داشته باشه، دیگه از گناه فاصله می گیره؟ و خود روح القدس به فرد ایماندار کمک می کنه که گناه نکنه؟ پس دلیل گناهان مسیحیان چیه؟؟ سؤال دیگه اینکه؛ آیا بعد از ایمان به مسیح که همه گناهان شخص پاک میشن، اگه او دوباره گناه کنه تکلیف چیه؟ یعنی شخص هم به مسیح ایمان داره و هم گناه می کنه!! (یاد یه تیکه از فیلم پالپ فیکشن که چند سال پیش دیدم افتادم، که یک خلافکار آدمکش با بازی ساموئل ال جکسون، در طول فیلم آیات کتابمقدس رو تکرار می کرد!)

مسیحیان افرادی نازل شده از سیارات غریب نیستند و مانند هر انسانی دارای گوشت،  پوست و استخوان و تمایلات مختلف بشری هستند!

در ضمن همه آمریکایی ها و اروپایی ها و روسها و کانادایی ها و کشورهای مختلف که به اسم مسیحی نامیده می شوند، ایمانداران مسیحی نمی باشند. اعمالی که آمریکائیان در ویتنام و جاهای دیگر مرتکب شده اند، به هیچ عنوان ربطی به ایمان مسیحی ندارد. مسیحیان مانند مسلمانان معتقد به کشوری که بطور کامل مسیحی نامیده شود، نیستند. در واقع کشور مسیحی وجود ندارد!

مسیحیان حقیقی با ایمان آوردن به مسیح می بایست، زندگیشان شروع به تغییر و تبدیل اساسی کند و در مسیر شکل گیری شخصیتشان به شباهت مسیح با روح خدا، در طول زندگیشان همکاری صمیمانه و دائم داشته باشند.

فرق مسیحی حقیقی با غیر مسیحی در این است که با بریده شدن خط گناه از آدم و حوا در او و سکونت روح خدا در او، امکان تغییر و تبدیل او از یک گناهکار به یک شخص مقدس بوجود می آید، اما این مستلزم همکاری شخص مسیحی با روح القدس و اطاعت او از کلام خدا و پیروی هر روزه او از عیسی مسیح می باشد.

Jan/11/2019 زندگی روزمره مسیحی کشیش ورژ باباخانی 117 بازدید 0  

نظرات کاربران


ارسال نظر