باسلام: سوالاتی که از پاسخ قبلی پیش امده: در ایمیل قبلی گفتید من از اسلام دفاع میکنم و پیش داوری میکنم ، اما من به تنها سوالاتی که در ذهنم هست رو میپرسم (و خوب طبیعتا چون از بچگی در ارتباط با اسلام شنیدم ، سوالاتم بیشتر سمت مسیحیت است)، من در برنامه های اقای طباطبایی و اقای فریدونی دیدم که بیشتر صحبت های اقای توسلی رو کامل جواب داده اند و (تعدادی) از منابع رو هم بررسی کردم و جواب سوالی را هم که از من پرسیده بودیددر همون برنامه ها گفته شد. و طبق احکامی که من در مورد کتاب تورات شنیدم ،اگه درست باشه خدای تورات خیلی سخت گیر است و مواردی از این کتاب واقعا با عقل جور در نمیاد ، مثلا حکم اینکه شوهر به خانمش تهمت بزنه ( بجای اینکه تهمت زننده اثبات کنه ، برای کسی که تهمت رو دریافت میکنه یک سری قوانین گفته) و امثال این ها .در مقابل در بیشتر کارها خداوند در مسیحیت بسیار بخشنده است و یجواریی در تضاد هست. بخاطر یکسری از همین قوانین ، نمیشه حتی بدون مطلالعه باور کرد که تورات و انجیل هر دو بدون تغییر باشند . -- در صورتی که دکتر طباطبایی و دکتر فریدونی جواب کامل نداده اند ، پس نباید دکتر توسلی و یا اقای مدبر جوابی در پاسخ ان ها ارایه میکردند؟ همانطور که برای جواب یکی از کشیشان مسیحی جوابی دادند؟ و در مورد گفتگو هم ، با فرض درست بودن صحبت شما(چون از این بحث ها زیاد اطلاع ندارم) ، نیازی به امدن دکتر توسلی به ایران نیست ، مسیحیت میتوانست ، یکی از مسلمانان را دعوت به گفتگو کند و یا از طریق اینترنت و تلفن و راه های دیگر این عمل انجام شود -- و در مورد حضرت داوود و پیامبران : بله ، پیامبران هم اشتباه میکنند ، ولی اشتباه های ان ها خیلی کوچکتر از بقیه انسان ها باید باشد ( چو ن اشتباه که در مورد حضرت داوود گفته شده ، اکثر مردم فکر میکنم حاضر به انجام چنین کاری نیستند ، چه دیندار و چه با دین )با در غیر اینصورت (که پیامبران حاضر به انجام گناهانی باشند که مردم عادی هم انجام نمیدهند)پس چه نیازی به پیامبر است؟ -- در مورد عکسی که در سوال قبلی گذاشتم هم لطفا نظر مسیحیت رو بگید -- من دنبال پیدا کردن حقیقت هستم ، قصد بی احترامی به هیچ دینی رو هم ندارم ، چه قبل انتخاب دینی که به انتخاب و تحقیق خودمه و چه بعدش. ممنون بخاطر پاسخ گویی ، ممنون بخاطر وب سایتتون

در مورد پاسخ به سوالات آقای طباطبایی و فریدونی برنامه ای تلویزیونی در حال شکل گیری است. در ضمن در یوتیوب مباحث بسیاری بین مسیحیان و مسلمانان قرار داده شده که اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید می توانید مراجعه کنید و مشاهده کنید. متاسفانه مسلمانان وقتی به سوالاتشان پاسخ داده می شود به جای پاسخ به سوالات به توهین و خشونت دست می زنند و حاضر به بحث و گفتگو نیستند. مسیحیان همیشه برای گفتگو و بحث آماده بوده اند و در دنیا مباحثات بسیاری در میان مسلمانان و مسیحیان به وقوع پیوسته. در ضمن اگر به انگلیسی محاط هستید لطفا به وب سایت www.answeringislam.org مراجعه کنید و پاسخ به همه سوالاتتان را در آنجا خواهید یافت. در باره گناهان پیامبران مسیحیت معتقد است که همه پیامبران گناه کرده اند و حتما گناه کوجک و ناچیزی نیز نکرده اند اگرچه از دیدگاه خدا گناه، گناه است. داود گناه وحشتناکی انجام داد ولی با قلبی صادق و راست پذیرای گناهش شد و قلبا" توبه کرد ولی تنبیه گناه خود را نیز کشید. همانگونه که در ایمیلهای قبلی به عرض شما رساندم عیسی مسیح تنها شخصی است که هیچ گناهی نکرد و پاک و مقدس و بی عیب بود. او ذات گناه را به ارث نبرده بود.

متاسفانه من هیچ عکسی در ایمیل قبلی شما دریافت نکرده ام. حتما اشکالی وجود داشته که عکسی شما به دستم نرسیده. 

در ضمن خدای کتاب مقدس چه عهد عتیق و چه عهد جدید یکی است. خدا در عهد عتیق بخاطر اینکه از طریق یک قوم و مملکت عمل می کرد و می خواست از طریق این قوم نجات دهنده ای بیاورد قوانین سختی گذاشت تا از قوم خود در برابر اقوام وحشی و بت پرست اطراف حفاظت و نگهداری کند. اما در عهد جدید قوم خاص و کشور خاصی دیگر مطرح نیست. خدای عهد عتیق نیز بسیار پر از رحمتها و محبتها نامیده شده. خدای عهد عتیق می گوید من از مردن شخص شریر خوشحال نمی شوم و خیلی آیات دیگر.
در ضمن کتاب مقدس مسیحیان بیشترین آثار باستانشناسی و سند های تاریخی را در اختیار دارد که جایی برای عدم صحت آن به جا نمی گذارد.

 

پاسخ از: کشیش ورژ باباخانی

 

Feb/10/2016 پاسخ به اسلام Vrezh Babakhani 619 بازدید 0  

نظرات کاربران


ارسال نظر