چرا خدا نمی خواست که آدم و حوا میوه درخت دانش را بخورند؟ اینو دیروز یک آتئیست ازم پرسید. نمیدونستم بهش چی بگم. و گفت آیا خداتون مخالف علم و آگاهی هستش؟

متأسفانه دوست آتئیست شما توجه دقیقی به کلام خدا نکرده، چون در صورتی که دقیق تر به کلام خدا توجه کنیم متوجه می شویم که در آنچا در باره میوه درخت شناخت نیک وبد سخن می گوید و نه درخت دانش. شیطان برای فریب حوّا به او گفت این درخت دانش افزا است و در واقع او را فریب داد. میوه این درخت، باعث شناخت نیک و بد می شد یعنی وارد حیطه بدی می شدیم که در برابر بدی نیکی نیز مفهوم خاص خود را پیدا می کرد. در واقع با خوردن میوه این درخت انسان می خواست ادعا کند که خداست و می خواهد به خدایی برسد که این مسئله از تکبر صرف برخاسته می شد.

کلام خدا، به هیچ عنوان با علم و دانش مخالفتی ندارد و برای اطلاع دوست آتئیست شما، خیلی به جا خواهد بود که به ایشان بگویید کمی تحقیق در تاریخ بکنند و در خواهند یافت که این کلیسا بود که اولین بیمارستانها و دانشگاهها را تأسیس کرد و بروز نهضت پروتستان در میان قرون 15 و 16 باعث روشنگری و رشد فکری جهنده ای در اروپا شد و رنسانس را آفرید. در ضمن کتاب مقدس و خواندن آن و مطالعه آن باعث ایجاد انگیزه در افراد دانشمند بسیار زیادی در دنیا مانند آلبرت شوایتزر و دیوید لیوینگستون و توماس ادیسون و... شده که خدمات جاودانی به جامعه بشری کردند.

در ضمن برای اطلاعات بیشتر در باره نظر مسیحیت در باره علوم و تأثیر مسیحیت در تاریخ دانش بشری، می توانید به مقالات مفصل و متعدد ما در وب سایت پرپاسخ دات کام مراجعه کنید.

پاسخ از: کشیش ورژ باباخانی

Mar/06/2018 کتاب مقدس کشیش ورژ باباخانی 247 بازدید 0  

نظرات کاربران


ارسال نظر