برای ازدواج ایرانی بینه زن مسلمان ایرانی (که نماز نمیخواد) با مرد مسیحی اروپایی (که اهل کلیسا هم نیست ) شرط سفارت ایران در این است او باید مسلمان شود و بزای این کار جلویش یه برگه اشهد الله گذاشتن و گفتن بخوان و او خواند و گفت از الان مسلمان شدی ولی مرد مسیحی هیچ وقت اعتقاد نداشت و ندارد به اسلام و مسخره هم می‌کند ، فقط به خاطر اینکه اسم خودش و فرزندانش در شناسنامه من بیاید این کار را کرد. آیا ازدواجمان قبول هست؟و بچه های به دنیا آمده را هم در کلیسا قصل کرده و دوست ندارد مسلمان باشند؟بچه ها چه وضعیتی هستن؟ آیا در زمان ازدواج (اختلاف داشتن ولی در یه خونه زندگی میکردن)آن زن مسلمان با یه مرد مسلمان که خیلی مومن هست و زن و بچه دارد رابطه داشته باشد چه وضعیتی دارن؟و بچه های آنها چه وضعیتی با هم خواهند داشت اگه زن مسلمان بد از جدایی با مرد مسلمان ازدواج کند ؟

با سلام و آرزوی روزی شاد به همراه تندرستی شما،

اگر شوهر آن زن مسلمان ایمانی به مسیحیت ندارد و خود را مسیحی نمی داند و اشهد را هم گفته، در واقع ایشان قبلا" هم مسیحی نبوده اند. اما اگر واقعا" شخص مؤمن به مسیح بوده اند و اشهد را خوانده اند، در واقع ایمان مسیحی خود را منکر شده اند و باز هم دیگر مسیحی محسوب نمی شوند، اگر چه خداوند ما عیسی مسیح فرمود: " هر که نزد من آید، او را بیرون نخواهم کرد." و اگر ایشان دوباره به سوی خداوندمان عیسی مسیح بازگشت کنند و توبه کنند، مسلما" به عنوان یک پیرو مسیح محسوب خواهند شد.

اما در باره سؤالات دیگری که کرده اید، برای بنده نوشته شما واضح نیست و سؤالتان مبهم است. اما چند توضیح در زیر به عنوان اصول ازدواج مسیحی برای شما می نویسم:

1- مطابق ایمان مسیحی و کتاب مقدس رابطه زناشویی خارج از ازدواج امری گناه آلود است و مورد پسند خدا نیست.

2- اگر شخصی ازدواج کرده، می بایست به ازدواج خود تا به آخر عمرش وفادار باشد و چنانکه در ازدواج مسیحی به هم در روز مراسم عقد زوجین به هم قول می دهند، فقط مرگ می تواند آنها زا از هم جدا کند.

3- در مسیحیت هیچ گونه خیانت در ازدواج پذیرفته نیست و هر گونه خیانت در ازدواج با زنا برابر است.

4- داشتن رابطه جنسی پیش از ازدواج و یا با زنی دیگر در حالیکه در رابطه زناشویی قرار داریم باز هم به عنوان زنا محسوب می شود.

ازدواج در مسیحیت امری مقدس می باشد و تعهدی است که در حضور خدا و دوستان و آشنایان و فامیلمان و در حضور مردان خدا با یکدیگر می بندیم و این عهد غیرقابل شکستن است.

پاسخ از: کشیش ورژ باباخانی

Mar/07/2018 ازدواج مسیحی کشیش ورژ باباخانی 325 بازدید 0  

نظرات کاربران


ارسال نظر